سئو Seo چیست ؟

سئو Seo چیست ؟

Seo مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو به منظور افزایش ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجوی طبیعی می باشد. موقع استفاده از اینکه کلمه منظور ما این است با توجه به اصول ، راهکارهای و ترفندهایی بتوانیم رتبه وبسایت خود را در نتایج جستجوگرها و مخصوصا گوگل ( با توجه به شهرت خیلی بیشتر گوگل نسبت به همه جستجوگرهای رقیب هم اکنون در سال 2019 ) را افزایش دهیم.

نکته مهم : جستجو بزرگترین منبع ترافیک سایتها می باشد دلیل اصلی که به بدنبال سئو و بهینه سازی می باشیم هم همین مورد می باشد ما با سئو بازدیدکننده زیادی به رایگان بدست می آوریم !

همانطور که می بینید، تقریبا 60٪ از کل ترافیک در وب با جستجوی گوگل آغاز می شود. و اگر ترافیک را از سایر موتورهای جستجوگر محبوب (مانند بینگ، یاهو و یوتیوب) اضافه کنید، 70.6 درصد از کل ترافیک از یک موتور جستجو حاصل می شود.

 

سئو شامل راهکارهای بهینه سازی سایت برای جستجوگرهای اینترنتی می باشد. سئو روشهایی است برای :

  • طراحی و توسعه وب سایت برای رتبه بندی خوب در نتایج موتور جستجو.
  • بهبود ارزش و کیفیت ترافیک وب سایت از موتورهای جستجو.
  • تحقیق در مورد اینکه چگونه الگوریتم های جستجو کار می کنند، و کاربران وبسایت چه چیزهایی ممکن است جستجو کنند.

اگر شما قصد دارید که سئو را یاد بگیرید و انجام دهید ، ضروری است که درک کنید موتورهای جستجو چگونه کار می کنند.

برای درک معنی واقعی سئو بیاید به نکات زیر دقت کنیم:

  • کیفیت ترافیک شما می توانید همه بازدید کنندگان در جهان را جذب کنید، اما اگر آنها به سایت شما می آیند، چرا که گوگل به آنها می گوید شما یک مزرعه دار هستید که میوه سیب را برای فروش ارائه می دهد. برعکس شما می خواهید بازدید کنندگانی را جذب کنید که به طور واقعی محصولاتی که شما پیشنهاد می دهید (در این مثال محصولات اپل) را بازدید و خرید نمایند.
  • تعداد ترافیک هنگامی که شما افراد مناسب را از طریق صفحات نتایج جستجوی موتورهای جستجو (SERPs) می بینید، ترافیک بیشتر بهتر است.
  • نتایج ارگانیک تبلیغات بخش مهمی از بسیاری از SERPs را تشکیل می دهد. ترافیک ارگانیک هر ترافیکی است که هزینه ای برای آن کلمه پرداخت نمیکنید.
ترافیک جستجوی ارگانیک به طور خاص هر ترافیک بدون پرداخت که از SERPs می آید.

سئو چگونه کار می کند

شما ممکن است از یک موتور جستجو به عنوان یک وب سایت بازدید کنید که یک سوال را در گوگل، یاهو، بینگ یا هر موتور جستجو دیگری مطرح کرده اید و آنها یک لیست طولانی از پیوندهایی به صفحات وب که به طور بالقوه می تواند به سوال شما پاسخ دهد، ارائه داده اند.

درست است. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چه چیزی در پشت این فهرست جادویی قرار دارد؟

چگونه کار می کند: گوگل (یا هر موتور جستجو که از آن استفاده می کنید) دارای یک خزنده است که  اطلاعاتی را در مورد تمام محتوایی که می توانند در اینترنت پیدا کنند، جمع آوری می کند. خزنده ها همه ی صفحات را به موتور جستجو می برند. سپس از طریق یک الگوریتم تلاش می کند تمام داده ها را با درخواست شما مطابقت دهد.

عوامل زیادی وجود دارد که به یک الگوریتم موتور جستجو مرتبط میشود:

موارد مرتبط با سئو

 

اینها بخشی از مواردی که موتورهای جستجو بررسی میکنند

بخشی از بهینه سازی جستجوگرها – این است که افرادی که این محتوا را می نویسند و آن را در سایت های خود قرار دهند، محتوای بهینه و مناسبی را برای کاربر و موتورهای جستجو گر ارائه دهند تا کاربرانی از طریق جستجو وارد سایت می شوند آنچه را که می بینند را دوست داشته باشند.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

 

این اولین مطلب آموزشی در سئوپلاس می باشد چنانچه تمایل دارید می توانید در فرم زیر دیدگاههای خود را ارسال نمایید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *